Mersin Belediyesi 5 yıldız aldı

KalDer 27. İstanbul Kalite Kongresi’nde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi, MESKİ Genel Müdürlüğü ise Türkiye Mükemmellik Ödüllerine layık görüldü.

KalDer ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen 27. Kalite Kongresi ödül törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da katılarak, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi’ni aldı. İstanbul Zorlu Center’da gerçekleştirilen ve ‘Sürdürebilir Ortak Gelecek’ teması ile düzenlenen 27. Kalite Kongresi’nde birçok kurum ve üst düzey kurum yöneticileri de yer aldı. 

Başkan Kocamaz: “Hizmetleri kaliteli halde vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmasında, “Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve MESKİ’miz açısından bugün mutlu bir gün.  Yıllardır kurumsallığı sağlamak ve hizmetleri kaliteli halde vatandaşlarımıza ulaştırmak düşüncesiyle verdiğimiz mücadelede MESKİ, Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü. Mersin Büyükşehir Belediyesi de Yetkinlikte 5 Yıldız seviyesine ulaştı. İnşallah önümüzdeki süreçte hem MESKİ’miz, hem Büyükşehir Belediyemiz Türkiye Mükemmellik Ödülü ile birlikte Avrupa’da da yoluna devam edecektir. Ben bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kalite çalışmaları uzun ince bir yolculuk. Sebat, kararlılık ve mücadele isteyen bir yolculuk. Dolayısıyla önce bu işi sevmek lazım. Kuruma sahip çıkmak lazım. Kurumsallaşmayı sağlamak, yönetimin, kalite anlayışının, kişilere bağlı değil, kurumsallaşmayla geleceğe yönelik sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da arkadaşlarımızın gayretli çabaları bizi gerçekten mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Büyükşehir’in kalite yolculuğu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mayıs 2014’te KalDer ile imzaladığı Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi ile Mükemmellik yolculuğuna başladı ve 2015 yılında EFQM Mükemmellik Modelinin ilk aşaması olan Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ni 2 yıldız düzeyiyle almaya hak kazandı. 2016 yılında KalDer tarafından düzenlenen 25. Kalite Kongresi’nde, Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (3 Yıldız), 2017 yılında ise 26. Kalite Kongresi’nde 2017 yılı Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (4 yıldız) almaya hak kazandı. 2018 yılında ise EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, 7 bağımsız ve konusunda uzman değerlendirici tarafından 4 gün süreyle değerlendirilen Büyükşehir Belediyesi, elde ettiği sonuçla 15 Kasım tarihinde düzenlenen törende Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) alarak kısa sürede önemli bir mesafe kat ettiğini ispatladı.

MESKİ’nin kalite serüveni

MESKİ Genel Müdürlüğü, kalite anlayışının gelişimini, sürekliliğini ve kurum içi iletişimde iyileşmeyi sağlamak üzere gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi 2015 yılında kurularak, aynı yıl içeresinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından belgelendirildi. EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, stratejik amaçlarını gerçekleştirirken performansını sürekli olarak artırma çabasını, başarılarını, en iyi ve rol model uygulamalarını uluslararası bir platformda değerlendirilmesi ve tanınması amacı ile 2018 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfına üye olundu ve EFQM Küresel Mükemmellik Ödülüne başvuruldu. Ayrıca KalDer tarafından gerçekleştirilen ulusal değerlendirmelerde 2015 yılında Mükemmellikte Kararlılık (2 yıldız), 2016 yılında Mükemmellikte Yetkinlik (4 yıldız), 2017 yılı için Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) belgesini almaya hak kazandı. 2018 yılı için de EFQM Türkiye Mükemmellik Ödül başvurusu hedefi konularak, bu doğrultuda çalışmalar yapıldı. 27. Kalite Kongresi sonrası yapılan ödül töreninde Müşteriye Değer Katma temel kavramında MESKİ Türkiye Mükemmellik Ödülüne layık görüldü.

Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber
Pelin Batu Datça'ya yerleşiyor
Kardashian avukat olacak
Acun'un yeni sevgilisinin adı açıklad

En Çok Okunanalar

Gündem

Seyfullah Türksoy'la İpekyolu Ülke Tv'de Başlıyor

Gündem

Vatandaşı canından bezdiren çeteye suçüstü

Gündem

İyi Parti'de 150 kişi istifa etti

Gündem

Antalya'da korkutan kaza

Gündem

Kominist Başkan vatandaşı şaşırttı

Gündem

Çamlıca Camii açılış tarihi

Gündem

AYM tutuklu gazeteciler ile ilgili kararını açıkladı

Gündem

Bursa'da Efelere veda

Gündem

CHP'de aracı taşlayan kadın şoku

Gündem

Beşiktaş Belediyesinden 23 Nisan'da Çocuk Karnavalı

Gündem

Türkiye İttifakı Nedir? işte detaylar

Yaşam

Seyfullah Türksoy Kimdir?

Gündem


Şehit Volkan Demirci'nin yürek dağlayan paylaşımı

Gündem

Yüksekova ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Volkan Demirci'nin, Fatsa ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

pkk'lı teröristten HDP'nin oy vereceği parti açıklaması

Gündem

Eli kanlı Terör örgütü pkk ve İstanbul seçimlerinde CHP'ye oy vereceklerini açıkladı

Ak Parti İstanbul'a yoğun çalışma yapıyor

Gündem

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını alması ile birlikte AK Parti jet hızıyla yeni seçimin hazırlıklarına başladı. Kararın açıklanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına ‘İstanbul için seferberlik' ilan edilmesi talimatını verdi.

Erdoğan; Şifreleri Çözdük

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 75. Genel Kurulu'nda, ekonomideki gelişmelere dair önemli açıklamalar yaptı.

3 Mayıs Türkçüler günü Hakkında herşey bu haberde

Gündem

Türkçülük ve Türk Milliyetçiliği hareketinde önemli günlerden ve dönüm noktalarından birisi de 3 MAYIS 1944 Türkçülük Olaylarıdır.

Erdoğan; İstanbul'u kazanırız

Gündem

31 Mart seçimlerinin üzerinden 1 ayı aşkın bir süre geçse de süreç noktalanmadı.

Osman Sarıgün Serbest Bırakıldı

Gündem

Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran grup içinde yer alan ve yumruk atan Osman Sarıgün, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şehit Yener Kırıkcı göz yaşları ile uğurlandı

Gündem

Şehit Kırıkcı'nın cenazesinin Çubuk ilçesindeki defin işlemleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı nedeniyle bir süre ertelendi.

İmamoğlu, Belediye verilerini ne için kopyalatıyor?

Gündem

AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Abdullah Güler Ekrem İmamoğlu'nun skandal hamlesini A Haber Canlı yayınında anlattı.

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından İstanbul İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Çağlayan Adliyesi'nden, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasına geldi.


Foto Galeri

İsviçre'nin Kedi merdivenli evleri

Minyatür oyuncaklarla fotolar

Kırgızsitan'ın harika dağları

Başbuğ Alparslan Türkeş

Mobilyalara Karşı Muharebeyi Kaybedenler

Lodosun, Rüzgar Gibi Çıkarttığı Fotoğraf Albümü


Video Galeri

Behazt Ç Blu Tv'de başlıyor

Doğrama makinası kasaplar

Çok hızlı çalışan insanlar

Herkesin hayali olan karavan

Şaşırtan trafik kazaları

Uçuyorlar, Çıldırmış bunlar