Mersin Belediyesi 5 yıldız aldı

KalDer 27. İstanbul Kalite Kongresi’nde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi, MESKİ Genel Müdürlüğü ise Türkiye Mükemmellik Ödüllerine layık görüldü.

KalDer ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen 27. Kalite Kongresi ödül törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da katılarak, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi’ni aldı. İstanbul Zorlu Center’da gerçekleştirilen ve ‘Sürdürebilir Ortak Gelecek’ teması ile düzenlenen 27. Kalite Kongresi’nde birçok kurum ve üst düzey kurum yöneticileri de yer aldı. 

Başkan Kocamaz: “Hizmetleri kaliteli halde vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmasında, “Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve MESKİ’miz açısından bugün mutlu bir gün.  Yıllardır kurumsallığı sağlamak ve hizmetleri kaliteli halde vatandaşlarımıza ulaştırmak düşüncesiyle verdiğimiz mücadelede MESKİ, Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü. Mersin Büyükşehir Belediyesi de Yetkinlikte 5 Yıldız seviyesine ulaştı. İnşallah önümüzdeki süreçte hem MESKİ’miz, hem Büyükşehir Belediyemiz Türkiye Mükemmellik Ödülü ile birlikte Avrupa’da da yoluna devam edecektir. Ben bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kalite çalışmaları uzun ince bir yolculuk. Sebat, kararlılık ve mücadele isteyen bir yolculuk. Dolayısıyla önce bu işi sevmek lazım. Kuruma sahip çıkmak lazım. Kurumsallaşmayı sağlamak, yönetimin, kalite anlayışının, kişilere bağlı değil, kurumsallaşmayla geleceğe yönelik sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da arkadaşlarımızın gayretli çabaları bizi gerçekten mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Büyükşehir’in kalite yolculuğu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mayıs 2014’te KalDer ile imzaladığı Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi ile Mükemmellik yolculuğuna başladı ve 2015 yılında EFQM Mükemmellik Modelinin ilk aşaması olan Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ni 2 yıldız düzeyiyle almaya hak kazandı. 2016 yılında KalDer tarafından düzenlenen 25. Kalite Kongresi’nde, Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (3 Yıldız), 2017 yılında ise 26. Kalite Kongresi’nde 2017 yılı Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi (4 yıldız) almaya hak kazandı. 2018 yılında ise EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, 7 bağımsız ve konusunda uzman değerlendirici tarafından 4 gün süreyle değerlendirilen Büyükşehir Belediyesi, elde ettiği sonuçla 15 Kasım tarihinde düzenlenen törende Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) alarak kısa sürede önemli bir mesafe kat ettiğini ispatladı.

MESKİ’nin kalite serüveni

MESKİ Genel Müdürlüğü, kalite anlayışının gelişimini, sürekliliğini ve kurum içi iletişimde iyileşmeyi sağlamak üzere gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi 2015 yılında kurularak, aynı yıl içeresinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından belgelendirildi. EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında, stratejik amaçlarını gerçekleştirirken performansını sürekli olarak artırma çabasını, başarılarını, en iyi ve rol model uygulamalarını uluslararası bir platformda değerlendirilmesi ve tanınması amacı ile 2018 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfına üye olundu ve EFQM Küresel Mükemmellik Ödülüne başvuruldu. Ayrıca KalDer tarafından gerçekleştirilen ulusal değerlendirmelerde 2015 yılında Mükemmellikte Kararlılık (2 yıldız), 2016 yılında Mükemmellikte Yetkinlik (4 yıldız), 2017 yılı için Mükemmellikte Yetkinlik (5 yıldız) belgesini almaya hak kazandı. 2018 yılı için de EFQM Türkiye Mükemmellik Ödül başvurusu hedefi konularak, bu doğrultuda çalışmalar yapıldı. 27. Kalite Kongresi sonrası yapılan ödül töreninde Müşteriye Değer Katma temel kavramında MESKİ Türkiye Mükemmellik Ödülüne layık görüldü.

Rus Turistlerin tercihi hala Türkiye
Erkan Petekkaya'dan alkole veryansın
Beşiktaşlı futbolcu Demet Özdemir'i bunalttı
Merve Sevi eşinden boşandı
Neslihan Atagül Formülünü açıkladı
Aleyna Tilki'den garip açıklama
Serenay'ı ex aşkı takibe aldı

En Çok Okunanalar

Gündem

Diyarbakır Hdp'ye şok başvuru

Gündem

ABD, Kaşıkçı Cinayeti Cezasız Kalmamalı

Gündem

Ak Parti MHP ittifakı Kandilin korkusu oldu

Gündem

Milli Şair'e Bursalı vefası

Gündem

IMF Başkan Yardımcısı uyardı

Gündem

Ülkü Ocakları İstanbul'da Doğu Türkistan'a destek açıklaması yaptı

Gündem

İnternetten Alışverişe Yeni Dönem

Gündem

AK Partililere Özel Tarihi Evler

Gündem

KYK Yurdunda Fare İsyanı

Gündem

İstanbul'a Kar Mı Geliyor

Gündem

Savcılık Temyiz Başvurusunu Geri Çekti

Gündem

Canlı Yayında Şok Eden Olay

Gündem


Olcay Kılavuz Ülkü Ocakları Genel Başkanlığından alındı

Gündem

Yerel seçimler öncesinde MHP'de çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Yaklaşık 6 yıldır Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak görev yapan Olcay Kılavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevden alındı.

Merkel, imam yetiştirmek istiyor

Dünya

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede imamlık için meslek eğitimi verilmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Şehit Müdür Altuğ Verdi'ye Veda

Gündem

Rize'de makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu, şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için bugün saat 09.00'da Rize Valiliği önünde tören düzenlendi.

Erdoğan Fransa'daki olayları görmeyenlere yüklendi

Gündem

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen "İnsanlığın Medeniyeti" programında konuştu.

Sarı Yelekli bir kadını polis yerde sürükledi

Gündem

Başkent Paris'te başlayan olaylar, Lyon'da da etkisini gösterdi; caddeler savaş alanına döndü.

Üsküdar Millet Bahçesi açılıyor

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Üsküdar Belediyesi'nin hayata geçirdiği projelerin açılış törenine katılacak.

Bahçeli; Zillet İttifakını yeneceğiz

Gündem

MHP lideri Devlet Bahçeli, her seçim döneminde olduğu gibi 31 Mart için de formülünü verdi. Sabah Gazetesi'nden Şebnem Bursalı'ya konuşan Bahçeli hem yerel seçimleri hem Erdoğan'ın son G20 Zirvesi'ndeki performansını değerlendirdi.

Abd vatandaşlarına Fransa uyarısı

Gündem

Fransa'da 17 Kasım tarihinde başlayan sokak eylemlerinin cumnartesi günü yeniden alevleneceği tahmin ediliyor. Özellikle öğrenciler ve Sarı Yelekliler'in ortak eylem çağrısı Fransız hükümetini tedirgin ediyor.

Mamhut Atilla Kaya mecliste, Hdp'lilere ayar verdi

Gündem

AK Parti milletveki Mahmut Atilla Kaya, terör örgütü PKK ya ve onu savunan HDP'ye ayar verdi.

CHP'Lİ Engin Altay HDP'lilere sahip çıktı

Gündem

Dün eski HDP'li vekillerin 'PKK terör örgütü propagandası yapmak' suçundan aldıkları hapis cezası onandı. Bu karara Meclis'te önce HDP'lilerden tepki geldi.


Foto Galeri

Bodrum'un büyüleyici atmosferi

Dünyaya birde böyle bakın

Kahraman Öğretmenlerimiz

Bitlis'ten Kareler

İstanbul'da Muhteşem Azerbaycan Türkiye Gecesi

Marmaris'ten eşsiz fotograflar


Video Galeri

Gürsel Erol Sırrı Süreyya tartışması

TBMM'de 'Fatih Bucak' tartışması!

Türk televizyonları böyle kavga görmedi

İlginç fayans döşeme

Mazlum Kiper komik Dublaj

1967 Jaguarı yenilediler