İstanbul Ülkü Ocaklarından Fetih Şöleni

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’un fethinin 566. Yılı dolayısıyla "Fetih Şöleni" düzenledi. Fatih’in İstanbul’a giriş yaptığı Fatih’teki Fetihkapı’da surların dibinde gerçekleştirilirken, şölene 5 bin ülkücü katıldı. Şölene katılan ve bozkurt yaparak davetlileri selamlayan sanatçı Yusuf Güney, Ölürüm Türkiyem’i söyledi.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’un fethinin 566. Yılı dolayısıyla görkemli bir şölen düzenledi. Fatih, Topkapı Kaleiçi Meydanı'nda düzenlenen şölene MHP MYK Üyesi Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP MYK Üyesi Yüksel Kaleci, MHP MYK üyesi Davut Haskırış, Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı İlker Darıcı, Şehit Süleyman Özmen’in Ağabeyi Selahattin Özmen, Şehit Velican Oduncu’nun Ağabeyi Tahir Oduncu, Genel Merkez Yöneticileri, İstanbul’un 39 ilçesindeki Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Türk Dünyası’nın çeşitli bölgelerini temsil eden vakıf ve dernek yöneticileri ile 5 bine yakın ülkücü katıldı.

 

ŞÖLEN DUALARLA BAŞLADI

Bekir Pehlivan hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şölende, yapılan duaların ardından oruçlar açıldı. Sunuculuğunu gazeteci Bayram Akcan’ın yaptığı şölende açılış konuşmasını Açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç, “Ülkücü Gençlik olarak fetih ruhuna sahibiz, Fatih SULTAN Mehmet Han’ın emanetine sahip çıkacağız” dedi.

 

“İSTANBUL’U ‘ZULÜM 1453’TE BAŞLADI’ DİYENLERE BIRAKMAYACAĞIZ”

İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç konuşmasını şöyle sürdürdü; “Peygamber efendimizin müjdelediği bu kutlu şehir ‘Zulüm 1453’te Başladı’ diyenlere bırakılamayacak kadar değerli ve kıymetlidir” diyen Aktunç sözlerini şöyle sürdürdü; “Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’u feth ederken hangi şuura sahipse, Ulubatlı Hasan hangi cesaret örneğini ortaya koyduysa, şehit olduğunda cebinden 35 kuruş çıkan Yusuf İmamoğlu, Cuma namazı çıkışı şehadete kavuşan Alper Tunga Uytun, tabut bulunamadığı için battaniyeye sarılarak karlar üstünde naaşı taşınan Mustafa Erol, babalarının gözleri önünde şehit edilen Erkenez kardeşler, ülküdaşlarına yardım götürmek isterken şehit olan Süleyman Özmen, şehadet şerbetini evladı ile birlikte içen şehit MHP İstanbul İl Başkanımız Recep Haşatlı ve nice ülkücü şehitlerimiz de aynı şuura sahiptiler, aynı cesaret örneğini ortaya koymuşlardır.”

 

“CUMHUR İTTİFAKININ İSTANBUL’DA BAŞARIYA ULAŞACAĞINA EMİNİZ”

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Aktunç; 25 Haziran’daki seçimlere ilişkin olarak da “İstanbul’un Fethinin 566. Yıl dönümünden 25 gün sonra, 23 Haziran’da Cumhur İttifakının İstanbul’da başarıya ulaşacağına eminiz. Bu minvalde Türk Milletinin Teminatı Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in talimatları doğrultusunda, büyük bir şevk ve heyecanla İstanbul Ülkü Ocakları olarak çalışmaktayız” ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL, TÜRK ÜLKÜSÜ, KIZILELMA'DIR”

Aktunç’un ardından kürsüye gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Sinan Ateş, İstanbul'un dünyanın incisi olduğunu dile getirdi. Ateş, "İstanbul, Türk ülküsü, Kızılelma'dır. İstanbul, 566 yıl önce bugüne kadar parçalar halinde bulunan Türk medeniyet tasavvurunun bütün birikimiyle tamama erdiği yerdir. İstanbul tarihtir, medeniyettir, fetihtir, kardeşliktir. Mazlumların kulağı İstanbul'a kesilmiştir, masumların kalbi İstanbul için çarpmaktadır" dedi.

 

FETİH EKSENİ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN ÜÇ SEMBOL

Ateş, “Fetih ekseni birbirini tamamlayan üç sembolden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi Muzaffer Kumandan Sultan Mehmet Han’dır. Talihin ve tarihin bağrından Türk’ün ufkuna doğan bir kahramandır. İkincisi fethin manevi önderi Ak Şemsettin Hazretleridir. Ariflerin dudaklarından dökülen kelam; âlim ve gönül insanlarının dualarıyla devleşen irfan kalesidir. Üçüncüsü üç hilali, aldığı kırk ok darbesine rağmen İstanbul burçlarına diken, Ulubatlı Hasan’dır. Ulubatlı Hasan, fethe memur edilmiş kahraman Türk askerinin cesareti, cesameti ve kudretidir.” sözleriyle fethin önemli sembollerine dikkat çekti.

 

“TÜRK VE İSLAM YURTLARININ SON SİPERİDİR”

Sinan Ateş, “Bizim için aziz hatıraların ve kutlu tarihin adı olan fetih günü; Haçlı zihniyeti için asla unutamadıkları bir sarsıntı ve kaybın da başlangıç noktasıdır. Fetih, yüzyıllardır Türksüz bir Anadolu arayışındaki Batı barbarlığına karşı en kesin ve keskin cevap olmuştur. Akmescit’ten Bişkek’e, Üsküp’ten Halep’e, Hicaz çöllerinden Asya steplerine, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar bütün Türk ve İslam yurtlarının son siperidir. Bu siper düşerse, tarihimiz sükût edecek, milli ümitler sönecektir. Bu siper, Allah muhafaza, zillete teslim olursa muzaffer asırların, muazzez ahlakın, muhteşem anıların nice miras ve emanetleri kararıp körelecektir” diyerek fethin ve topraklarımızın kıymetinin önemine vurgu yaptı.

 

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE OY VERECEĞİNİZİ UNUTMAYIN”

Birlik ve beraberlik çizgisinden ayrılmayacaklarını vurgulayan Ateş, İstanbul'un Türkiye demek olduğunu söyledi. Sinan Ateş, "İstanbul bekadır. Bekamızı can pahasına muhafaza edeceğiz. Birlik ve beraberlik çizgisinden ayrılmayacağız. 23 Haziran'da İstanbul seçimlerinde kendinizin, İstanbul'un ve hatta ülkemizin geleceğine oy vereceğinizi unutmayın. Ülkücü gençliğin kararı bellidir. Ülkücü gençlik, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde Cumhur İttifakı'nın yanındadır. Türk gençliğinin en doğru kararı vereceğine inanıyorum." diye konuştu.

 

AKTUNÇ, ATEŞ’E BİR TABLO HEDİYE ETTİ

Konuşmaların ardından Aktunç, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’e, Ateş’in Liderimiz Devlet Bahçeli’yle çekildiği çerçeveli dev bir fotoğrafını hediye etti. Türkiye Sevdalıları isimli grupta Genel Başkan Ateş ve İl başkanı Aktunç’u hediye takdim etti.

 

MEHTER EKİBİ VE ATİLLA YILMAZ SAHNE ALDI

Şölen, İstanbul Ülkü Ocakları Basın Halkla İlişkiler Biriminin hazırladığı videonun seyredilmesiyle devam etti. Sahneye çıkar mehteran davetlilere güzel bir konser vererek, davetlileri coşturdu. Mehter konserinin ardından sevilen ülkücü sanatçı Atilla Yılmaz sahne alarak, sevilen parçalarını davetliler için seslendirdi.

 

YUSUF GÜNEY’DEN ÖLÜRÜM TÜRKİYEM

İstanbul Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Fetih Şölenine, MHP Genel Başkanı, liderimiz Devlet Bahçeli’yi ve Ülkü Ocakları ziyaret eden sanatçı Yusuf Güney katıldı. Şölen sonunda kendisinden bir şarkı söylemesi rica edilen Güney, alkışlar eşliğinde sahneye çıktı ve ‘Ölürüm Türkiyem’ isimli parçayı seslendirdi. Türküyü seslendirirken bol bol bozkurt yapan Güney, böyle bir şölene katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

 

Survivor Atakan ve Okay Tartışmasının perde arkası
Ayşe Hatun'dan yerim seni mesajı
Hırvat asıllı Oyuncu Alkan'dan ekranda şok sözler
Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber

En Çok Okunanalar

Gündem

Uraw Kozmetik Dünya'nın en büyük 7. kozmetik markası oldu

Gündem

Kurban Kestikten Sonra Korona Testi Şart

Gündem

Kocasını Ve Araya Giren Kardeşini Bıçakladı

Gündem

GALATASARAY'IN 15 Temmuz'la ilgili sözlerİ!

Gündem

Türk Kozmetik Markası Dünyaca Ünlü Markayı Satın Aldı

Gündem

Gazeteci Seyfullah Türksoy'un Hayatı

Gündem

KDY LOJİSTİK, AVRASYA'DA YILIN FİRMASI SEÇİLDİ

Gündem

Polisler Bi Anda Arabadan İndirince Şaşkına Döndüler..

Gündem

Abd'den Türkiye'ye Rest..

Gündem

Erdoğan'ın Sözünden Etkilendi Ayakta Alkışlandı..

Gündem

Türkiye'nin En Hızlısıydı Ünvanını Kaybetti.

Gündem

Trafik Polisleri Artık Araçları Çektirebilecek.

Gündem


4 hdp'li Belediye Başkanına gözaltı

Gündem

HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman ile Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li İrfan Sarı, Van'ın Erciş ilçesinin Belediye Başkanı HDP'li Yıldız Çetin, polisin sabaha karşı düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Öte yandan Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı HDP'li Semire Nergiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Kut ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Erkeklerde Kozmetik ürünlerine ilgi gösteriyor

Gündem

Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib açıklaması

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya Başbakanı Andrej Babis'i resmi törenle karşıladı.

Hdp Diyarbakır'da oturma eylemleri devam ediyor

Gündem

Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde başlayan annelerin oturma eylemine her geçen gün yeni anneler, aileler katılıyor.

Hdp'li Belediyelere Kayyum atandı

Gündem

İçişleri Bakanlığı'nın HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü görevden uzaklaştırdığı, yerlerine kayyum atadığı iddiası gündeme gelmişti.

Uraw Mavi Serum, onay aldı

Gündem

Son günlerin popüler ve etkili saç çıkarmaya yardımcı losyonu mavi serum ürününe oldukça talep olurken yüzlerce kişi de sahte ürünlerin kurbanı olmaya deva ediyor. Yeniden saçlara kavuşturan formüle ulaşmak ama kandırılmamak istiyorsanız haberimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Deprem kahininden korkutan uyarı!

Gündem

Hollandalı Frank Hoogerbeets, son zamanlarda yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasıyla ünlendi ve deprem kahini olarak anılmaya başladı. Deprem kahini son yaptığı uyarı ile korkuttu.

Cumhurbaşkanından 15 Temmuz!a dair önemli mesajlar

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde Atatürk Havalimanı'nda halka hitap etti. "15 Temmuz gecesi Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi." diyen Erdoğan, "Sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlığı yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gazilerle Dayanışma Vakfı'nın kuruluşu resmen tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Ab'den türkiye'ye Açık Tehdit

Gündem

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü enerji arama ve sondaj faaliyetlerine, Rum yönetiminin özelinde bütün Batı devletleri karşı çıkıyor. ABD'den Fransa'ya Yunanistan'dan Almanya'ya kadar hemen her devletin açıklamalar yaptığı Doğu Akdeniz meselesine ilişkin, AB'nin de harekete geçeceği belirtiliyor.

İzlandalı taraftardan ağır tahrik

Gündem

Fransa'yı devireren tarihi bir başarı yakalayan A Milli Takımımız, dün bir diğer grup eleme maçı için İzlanda'ya gitti. Milli Takım kafilemize ve kaptan Emre Belözoğlu'na havaalanında büyük saygısızlık yapıldı.


Foto Galeri

Geleceğe NEFES

Terkedilmiş evlerin mükemmel fotoğrafları

Kronik Hasta / Engelli Bir Genç Olarak Deneyimlerimi Gösteren Fotoğraflar

Gerçek üstü hayvan resimleri

1900'lü yıllarda avrupa da çocuk işçiler

Doğa kategorisinde ödül almış Fotoğraflar


Video Galeri

Görme Engellilerin Rehber Köpekleri

T-70 Helikopterinin Ayrıntıları..

Yangından Kurtarılan Koala'dan Acı Haber

Lütfiye Nene'nin Drone İle İmtihanı.

Bu Köpek Paha Biçilemiyor.

Fransız Film Arşivinden Çıkan Görüntüler..