AK Partililere Özel Tarihi Evler

Konya'da bulunan tarihi evlerin süresiz, 25 yılı aşkın sürelerle Ak Partilililere verildiği öğrenildi.

Konya’da şehrin en güzide yerlerinde olan restore çalışmaları yakın zamanda bitirilen tarihi Konya Evlerinin süresiz olarak ve 25 yılı aşkın sürelerle sadece AK Partililere verildiği ortaya çıktı.
Sayıştay'ın Denetim Raporu’na yansıyan bu evlerin ise, tahsis sürelerinde mevzuata aykırı uygulamaların bulunduğu ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından taşınmaz tahsisinde 25 yılı aşkın tahsis kararlarının görüldüğü tespit edildi.

 

Konya’nın merkezindeki Şehir Meydanı ve Mengüç sokakta 2008 yılında başlayan tarihi Konya Evleri restore çalışmaları tamamlandı.
Restoresi tamamlanan muhteşem güzellikteki tarihi Konya Evleri’nin dağıtımı da yapıldı.
Sayıştay Denetim Raporuna da yansıyan evlerin, AK Partili kişilere ve AK Parti’ye yakın STKlara süresiz tahsis edildiği öğrenildi.
Tarihi Konya Evleri’nin verildiği kurumlar arasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare üyesi olduğu TÜGVA, Erdoğan’ın kızı Sümeyye Bayraktar Erdoğan’ın başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü KADEM ve yine kurucular kurulunda Erdoğan’ın yakın arkadaşı TBMM eski başkanı İsmail Kahraman’ın yer aldığı Birlik Vakfı da yer alıyor. Evlerin ayrıca zaman zaman düzenledikleri basın açıklamalarıyla AK Parti’ye destek veren STK Platformu’na da tahsis edildiği öğrenildi. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin de bu evlerde haftada bir toplantılar yaptığı bildirildi.

 

Sayıştay'ın Raporunda, “Mevzuatın hiçbir yerinde taşınmaz tahsisisin süresiz olabileceği veya yirmi beş yılı aşabileceğine dair hüküm bulunmamasına rağmen Konya Büyükşehir Belediyesinin tahsis süresi yirmi beş yılı aşan 28 adet taşınmazı tespit edilmiştir. 
Bu tahsisler mevzuata açıkça aykırılık teşkil etmektedir” denildi.
Raporda, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, Sayıştay yetkililerine mevzuata aykırılıkları kabul ederek, “Tespit ve öneriler doğrultusunda taşınmaz tahsisleri ile ilgili gerekli olan düzeltmeler yapılmaya ve Denetim Raporunda belirtildiği şekliyle tahsis süresinin 25 yılı aşmamasına dikkat edilmeye başlanmıştır” dediği aktarıldı.
 

İnterpol'de Tosuncuğun peşinde
Gülşen'in son hali şaşırttı
Börü tv'den sonra sinemalarda
Organize işler 2 vizyona girmeyebilir
Ebru Şallı ışıltısının formülünü açıkladı
MasterChef Türkiye birincisi Uğur oldu
Haber8 google play store'da

En Çok Okunanalar

Gündem

Türk Dünyası Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Dünya

Türk firmaları New York'ta buluşuyor

Spor

Bursalı Sporcular madalya ile döndü

Gündem

Sinan Ateş Ülkü Ocakları Genel Başkanı oldu

Gündem

Sapık Doktor serbest kaldı

Gündem

Kredi kartı borcu olanlar dikkat

Gündem

Meteorolojiden kardan sonra yağış açıklaması

Gündem

Kardeşini el arabasında taşıdı

Gündem

Poşet Tartışmasına Bakan'dan açıklama

Gündem

Sarıkamış Şehitleri Tanrı Dağlarında anıldı

Gündem

BESAŞ'tan çiftçiye 8 milyon TL

Gündem

46 buçuk yayına başladı

Gündem


Hdp, Chp'ye destek vermek istiyor

Gündem

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesinde en çok konuşulan konulardan biri de görünen ittifaklar kadar, görünmeyen ittifaklar. Kamuoyu tepkisinden çekinen CHP, HDP ile görüşmelerini çok fazla kamuoyu önüne taşımasa da kurmaylar aracılığıyla temaslar da yok değil.

Esad, Ypg'ye sahip çıktı

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyinde 30 km tampon bölgenin oluşturulması gerektiği ifadesini hedef alan Esed rejiminden yapılan açıklamada, "Bu sözler, Türkiye'nin Astana görüşmelerinde teröristlere hamilik ettiğini ve sadece işgal ve saldırganlık dilinde konuşabildiğini gösteriyor" şeklinde küstah sözler sarf etti.

Adnan Oktar'a ait 86 şirket tespit edildi

Gündem

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, kayyum atanan ve sorunlu olan şirketlerden bazılarının 2019 yılında satışının gerçekleştirileceğini bildirdi. Gülal, Adnan Oktar Grubu'na ait 86 şirketin de TMSF kayyumluğunda yönetildiğini açıkladı.

Trump'tan Türkiye'ye açık tehdit

Gündem

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Kürtleri vurmaları halinde Türkiye'yi, ekonomik yönden mahvederiz.

Ekrem İmamoğlu Papaz heykelini açıklayacak

Gündem

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beylikdüzü'nde bulunan Kıbrıs Anıtı hakkında söylediklerine cevap veren Ekrem İmamoğlu, ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.

Ak Parti Ankara adayları açıklandı

Gündem

AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak Mehmet Özhaseki'yi gösterdiğini açıklamıştı.

Ak Parti İstanbul'da yerel seçim adaylarını belirledi

Gündem

AK Parti, 31 Mart yerel seçimleri için adaylarının isimleri açıklandı

Özel Harekatçılar yemin etti

Gündem

Şehit Turgut Solak Spor Salonu'nda İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende dönem birincisi özel harekat polisi Nadir Ekşinar yaş kütüğüne plaket çaktı.

Merdan Yanardağ, Bekaroğlu'nun ihracını istedi

Medya

Karayolları Trafik Kanununda değişiklik öngören torba yasa teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu Metin Akpınar'ın tartışmalı sözlerini kınadığını söylemişti. 

Kar İstanbul'a geldi

Gündem

Karlı hava dalgası yurtta etkisini sürdürüyor, karın yoğun etkilediği bölgelerden okul tatili ve yol kapanma haberleri bir bir geliyor.


Foto Galeri

Bodrum'un büyüleyici atmosferi

Dünyaya birde böyle bakın

Kahraman Öğretmenlerimiz

Bitlis'ten Kareler

İstanbul'da Muhteşem Azerbaycan Türkiye Gecesi

Marmaris'ten eşsiz fotograflar


Video Galeri

Gürsel Erol Sırrı Süreyya tartışması

TBMM'de 'Fatih Bucak' tartışması!

Türk televizyonları böyle kavga görmedi

İlginç fayans döşeme

Mazlum Kiper komik Dublaj

1967 Jaguarı yenilediler